آزمون نظام مهندسی تاسيسات مکانیکی

 

مواد آموزشي کلاس های آمادگي آزمون نظام مهندسي 98تاسيسات مکانیکی

مدرس مهندس محمدصادق صالحی
تأسيسات مكانيكی
 

کلاس

طول دوره

مبلغ (تومان)

 طراحی و نظارت 

75 ساعت

1/500/000

 مدرس: مهندس صالحی

 

  

 تذکرمهم: اکیدا توصیه می شود پیش از اقدام به برنامه ریزی و تصمیمی گیری جهت آمادگی برای آزمون نطام مهندسی، ابتدا مطالب این صفحه را تا انتها (با عنوان نکات ضروری آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی  98 (آنچه باید بدانید)) مطالعه کنید. تا بتوانید با دید وسیع تر به شکل موثر تری برنامه ریزی و عمل کنید. در صورتی که سوال یا ابهامی در این رابطه داشتید می توانید از مشاوره تخصصی رایگان کارشناسان خانه مهندسان استفاده نمایید، و یا در یکی از جلسات رایگان تشریح نکات مربوطه شرکت کنید و علاوه بر فهم بهتر مطالب، سوالات خود را به صورت رو در رو از مولفین کتب، آزمون ها و خبرگان آزمون نظام مهندسی بپرسید.
 

نکات ضروری آزمون نظام مهندسی 98 تاسیسات مکانیکی(آنچه باید بدانید)

        قسمت اول: بررسی سوالات آزمون نظام مهندسی 98 تاسیسات مکانیکی

تاسیسات مکانیکی گستره ای وسیع و تلفیقی از علوم مختلف  است و قطعا تسلط بر همه زیر شاخه های آن اگر غیر ممکن نباشد کاری بس دشوار و زمانبر خواهد بود. اما زمانی که بحث از آزمون نظام مهندسی ساختمان مطرح باشد صورت مسئله و متناسبا هدف آن نیز تغییر خواهد کرد. در واقع داشتن درک صحیحی از چگونگی برگزاری آزمون نظام مهندسی و جزئیات محتوی سوالات آن می­ تواند تاثیر بسزایی در تنظیم یک برنامه موثر جهت حصول نتیجه در کنار صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه ­های داوطلبان داشته باشد.

اولین دوره آزمون نظام مهندسی در رشته تاسیسات مکانیکی ساختمان دو سال پس از تصویب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان برگزار گردید و در حال حاضر معمولا سالی یک یا دو بار برگزار می­شود. با بررسی سوالات آزمون نظام مهندسی ادوار گذشته می­ توان سوالات آزمون را به سه دسته تقسیم بندی کرد:

گروه اول سوالات آزمون نظام مهندسی از متن مستقیم مقررات ملی ساختمان هستند و بایستی بندهای مربوطه را از متن قانون جستجو کرد. این موضوع نیازمند آشنایی با مقررات ملی ساختمان و تکنیک­های جستجو برای یافتن پاسخ صحیح در کوتاه ترین زمان و وقت مناسب است. البته در آزمون نظام مهندسی سالهای اخیر سوالهای ترکیبی (سوالاتی که نیازمند استخراج جواب از ترکیب مفهوم چند بند از مقررات ملی هستند) جهت محک زدن میزان آمادگی و آشنایی داوطلبان آزمون نظام مهندسی با مقررات ملی ساختمان در حال افزایش هستند.

گروه دوم سوالات آزمون نظام مهندسی سوالاتی هستند که داوطلب برای پاسخگویی به آنها نیازمند یک دانش عمومی از مفاهیم پایه و کلیات تاسیسات مکانیکی ساختمان است. این  گونه سوالات گاهی ممکن است مانند گروه اول نیازمند مراجعه به مقررات ملی ساختمان باشند اما داشتن دید کلی از مفاهیم و سیستم­های تاسیسات مکانیکی ساختمان در درک و استنباط صحیح از بند­های مقررات ملی ساختمان و استخراج بهره ضروری است. همچنین در هر دوره تعدادی از سوالات آزمون نظام مهندسی به ارزشیابی دانش فنی مهندسین از صنعت و تکنولوژی تاسیسات مکانیکی ساختماناختصاص داده می ­شود.

گروه سوم سوالات آزمون نظام مهندسی مسائل می­ باشند. در این بخش از مهندسین تاسیسات مکانیکی درخواست می­شود تا ظرفیت تجهیزات، ضخامت عایق­ها، سایز لوله ها و... را محاسبه و طراحی کنند. اغلب داوطلبان آزمون نظام مهندسی احساس خوبی نسبت به این گروه از سوالات ندارد و در پاسخگویی به آنها ناموفق عمل می­ کنند. اما بایستی توجه داشت که بخشی از این گونه سوالات بسیار ساده­ اند و با جا یگذاری اعداد در یک فرمول محاسبه می ­شوند و بخش دیگر دارای نکات و دقایقی هستند که در اغلب آزمون های نظام مهندسی تکرار می­ شوند و می­توان آنها را به صورت منظم دسته بندی نمود تا استفاده از آنها به سهولت میسر گردد. در واقع تنها تعداد بسیار معدودی از سوالات این گروه در دو بخش ذکر شده قرار نمی­ گیرند. در این گونه موارد داشتن مهارت­هایی در شناسایی و تصمیم گیری در مورد نحوه مواجهه با  سوالات آزمون نظام مهندسی می­ تواند کمک بسزایی در بهبود عملکرد داوطلب در آزمون داشته باشد.

با توجه به اینکه حداقل سه سال از فارغ التحصیلی اکثر داوطلبان آزمون شرکت در آزمون نظام مهندسی می­گذرد، داوطلبان بخشی از مباحث علمی و پایه مهندسی را فراموش کرده ­اند، همچنین ممکن است به دلیل مشغولیت به کار و مسائل زندگی فرصت و انرژی لازم جهت آماده شدن برای آزمون را نداشته باشند، لذا حضور در کلاس­های تخصصی آمادگی آزمون نظام مهندسی اغلب می­تواند نقش موثری در کسب موفقیت آنها داشته باشد.

 

قسمت دوم: معرفی منابع و کتب فنی آزمون نظام مهندسی 98 تاسیسات مکانیکی

گستردگی حوزه تاسیسات مکانیکی و حجم زیاد منابع آزمون نظام مهندسی 98( در حالی که اساسا کتب مقررات ملی با هدف آموزش تدوین نشده اند) می­ تواند داوطلبان را در انتخاب منابع مناسب و برنامه ریزی صحیح دچار مشکل اساسی نماید. کتاب نکات برتر تاسیسات مکانیکی ساختمان تالیف: مهندس محمد صادق صالحی با هدف کمک به آماده سازی داوطلبان آزمون نظام مهندسی در هشت فصل تدوین شده است. در این کتاب تلاش شده تا علاوه بر ارائه جامعی از نکات پرکاربرد و ضروری برای آزمون نظام مهندسی، پیوستگی مطالب و استاندارد­های تدوین کتب آموزشی نیز رعایت گردد. لذا انتظار می­ رود علاقمندان و داوطلبان عزیز پس از مطالعه این کتاب درک کلی از سیستم­ها و تجهیزات متداول در تاسیسات مکانیکی ساختمان بدست آورند. کتاب نکات برتر تاسیسات مکانیکی با حجم کم و نثر روان به نحوی گرد آوری و تدوین شده است که داوطلبان را از منابع متعدد دیگر مانند نشریات سازمان برنامه و بودجه، استانداردها و متون تخصصی بی نیاز میکند. این کتاب (در کنار مباحث مقررات ملی) بیش از 90 درصد سوالات آزمون نظام مهندسی را پوشش می دهد. براساس اهداف نگارش کتاب، انتخاب و تدوین مطالب و مثال­ها به گونه­ای صورت گرفته که گروه دوم و سوم سوالات و بخشی از سوالات ترکیبی گروه اول را پوشش دهد لذا انتظار می­رود کتاب حاضر در کنار مباحث مقررات ملی ساختمان مرجع کاملی جهت موفقیت در آزمون باشد. در نهایت به داوطلبان توصیه می­شود که برای افزایش بهره از الگو­های کتاب پیروی کرده و پیش از مطالعه پاسخ مثال­های داخل متن، آن­ها را خود بر روی کاغذ حل کنند.

کتاب آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان نوشته مهندس محمد صادق صالحی

        قسمت سوم : معرفی مواد آزمون نظام مهندسی 98 تاسیسات مکانیکی

1- قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه اجرائي آن -( 1390 ) و تصويب نامه شماره 160277/ت52660 ه‌ مورخ 5/12/94 هيات وزيران در مورد اصلاح موادي از آئين‌نامه اجرايي قانون

دانلود رایگان قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ویرایش 1390 

دانلود تصویب نامه جدید

2- مبحث اول ( تعاریف )-ويرايش(1392)

دانلود رایگان مبحث اول مقررات ملی ساختمان ویرایش 1392 - تعاریف

3- مبحث دوم (نظامات اداري )-( 1384 )

دانلود رایگان مبحث دوم مقررات ملی ساختمان ویرایش 1384 - نظامات اداری

4- مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )- (1392)

دانلود رایگان مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان ویرایش 1392 - ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا

5- مبحث چهاردهم (تأسيسات مکانيکي) -( 1391 )

دانلود رایگان مبحث چهاردهم مقررات ملی ساختمان ویرایش 1391 - تاسیسات مکانیکی

6- مبحث پانزدهم (آسانسورها و پلکان برقي )- (1392)

دانلود رایگان مبحث پانزدهم مقررات ملی ساختمان ویرایش 1392 - آسانسور و پله برقی

7- مبحث شانزدهم (تأسيسات بهداشتي)-( 1391)

دانلود رایگان مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان ویرایش 1391 - تاسیسات بهداشتی

8- مبحث هفدهم(لوله‌كشي گاز طبيعي)-( 1389)

دانلود رایگان مبحث هفدهم مقررات ملی ساختمان ویرایش 1389 - لوله کشی گاز طبیعی

9- مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )-( 1389 )

دانلود رایگان مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان ویرایش 1389 - صرفه جویی در مصرف انرژی

10- مبحث بيست و يکم (پدافند غيرعامل)( 1391)

دانلود رایگان مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان ویرایش 1391 - پدافند غیر عامل

11- مبحث بيست و دوم (مراقبت و نگهداري از ساختمانها) (1392)

دانلود رایگان مبحث بیست و دوم مقررات ملی ساختمان ویرایش 1392 - مراقبت و نگهداری از ساختمان ها

12- اطلاعات عمومي تاسيسات مكانيكي و الزامات آن مراجع علمي و فني معتبر بين المللي، انتشارات فني سازمان مديريت و برنامه ريزي*(کتاب نکات برتر تاسیسات مکانیکی ساختمان به عنوان چکیده ای نظام یافته از مراجع ذکر شده در این بند پیشنهاد می شود برای توضیحات بیشتر به قسمت چهارم: نکات مهم منابع آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان 98مراجعه کنید )

13- مسايل مربوط به طراحي، اجرا و نظارت بر ساخت و سازها*( مبحث دوم مقررات ملی ساخنمان سوالات مربوط به این بند آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی را به صورت کامل پوشش می دهد)

14- مقررات،قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*(مبحث دوم مقررات ملی ساختمان و قانون نظام مهندسی برای سوالهای این بند کفایت می کند)

15- راهنمای مبحث چهاردهم ویرایش 1392

16- راهنمای مبحث شانزدهم ویرایش 1392

17- راهنمای مبحث نوزدهم ویرایش 1392

18- مجموعه سوالات آزمون های نظام مهندسی ادوار گذشته (مهندسین عزیز دقت داشته باشید که ویرایش های مختلف مباحث مقررات ملی در طول زمان تغییر کرده اند، لذا مطالعه برخی از سوالات ادوار گذشته آزمون نظام مهندسی می تواند موجب ابهام و یا نا امیدی داوطلبان گردد بنابراین توصیه می شود که به سال ویرایش مقررات و سوالات آزمون های نظام مهندسی دقت بیشتری کنید. نکته دیگر اینکه بعضی از دوستان تصور می کنند که تنها مطالعه نمونه سوالات  آزمون های نظام مهندسی ادوار گذشته کفایت می کند که البته همیشه برای دور بعدی آزمون متوجه اشتباهشون میشن)

تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان مي‌باشد.

تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملّي ساختمان و ساير مدارك فني و يا جمله كتابهاي راهنماي مباحث، ملاك عمل مباحث مقررات ملّي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.

 

       قسمت چهارم: نکات مهم منابع آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان 98

* دفتر تدوین مقررات ملی براي منبع شماره 12 که بخش قابل توجهی از سوالات آزمون نظام مهندسی را به خود اختصاص می هد، معرفی نمی کند. گفتنی است که عنوان مذکور شامل گستره وسیعی از منابع دانشگاهی، استانداردهای بین المللی و مدارک فنی داخلی (مانند نشریه های سازمان مدیریت و برنامه ریزی) می گردد. لذا با وجود فاصله زمانی حداقل 3 سال از زمان فارغ التحصیلی تا آزمون نظام مهندسی و فراموش شدن بسیاری از مبانی مهندسی، همچنین محدودیت زمان داوطلبان بواسطه مشغولیت های کاری و مسئولیت های روزمره، پیش از انتخاب منابع مناسب و برنامه ریزی برای مطالعه پاسخ این سوالات ضروری است.

1. چه سرفصل ها و مفاهیمی بایستی پوشش داده شود و کدامیک الویت بیشتری دارد.

2. هر یک از این مفاهیم بایستی از چه منبعی مطالعه گردد

3. کسب چه سطحی از تسلط و مهارت در هر عنوان ضروری است.

4. سوالات آزمون از هر بخش به چه صورت مطرح می شود و در آزمون های چند دور اخیر جهت و سمت و سوی سوالات چگونه بوده است.

5. تمرکز سوالات بیشتر از چه بخش هایی است و با توجه میزان سختی هر بخش، در صورت سرمایه گذاری روی بحث مربوطه احتمال پاسخ گویی به سوالات در چه اندازه ای است.

6. بر اساس وزن کشی سوالات، میزان تسلط و مهارت مورد نیاز برای پاسخ دادن به آنها و نهایتا پایه اکادمیک و محدودیت زمان داوطلبان، امکان پوشش چه حجمی از مطالب وجود دارد.

7. چگونه می توان از تکنیک های حل مسئله و تست زنی در آزمون تاسیسات مکانیکی بهره گرفت.

 

تشریح و ریز مطالب دوره آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی 98 (نظارت و اجرا)

عنوان

ساعت

مروری بر منابع، دسته بندی سوالات و تکنیک های موفقیت در آزمون نظام مهندسی

2

شرح درس

تاکید بر نکات برتر

حل سوال های منتخب

تاسیسات مکانیکی

35

 

آسانسور و پله برقی

تاسیسات بهداشتی

لوله کشی گاز طبیعی

بهینه سازی مصرف انرژی

حل سوالات منتخب آزمون های ادوار گذشته و  رفع اشکال

6

جمع بندی مطالب و مرور روش های نتیجه گیری در آزمون

2

جمع

45

**برای درک بهتر چگونگی گنجاندن مطالب در قالب مباحث نظام مهندسی، به عنوان نمونه سرفصل های مبحث 14 با جزئیات نسبتا بیشتری پرداخته شده است.

1. مقدمه کلی

   1-1. معرفی منابع و شرح مختصری بر آنها

   1-2. معرفی آزمون و دسته بندی سوالات

1-3. مروری بر تکنیک های موفقیت در آزمون نظام مهندسی

   1-3.1- برنامه ریزی و معرفی مدل مطالعه (پوشش منابعی مانند مباحث 2، 12، 21، 22 قوانین و آیین نامه های نظام مهندسی در این بخش ( با ارائه استراتژی یافتن پاسخ) صورت خواهد گرفت)

2.  مبحث 14 (تاسیسات مکانیکی HVAC)

   2-1. مقدمه

2-1-1. حدود مقررات

2-1-2. تعاریف اساسی در تهویه مطبوع و حرارت مرکزی(دمای خشک، دمای تر، دمای شبنم،هوای اشباع، رطوبت نسبی، نسبت رطوبت یا محتوای رطوبت، آنتالپی هوا، انواع بار حرارتی)

2-1-3. نمودار سایکرومتریک و عملیات بر روی هوا( ترکیب فرایند های گرم و سرد کردن و رطوبت گیری و رطوبت زنی و اختلاط چند هوا)

2-1-4. انتقال حرارت در ساختمان(انواع انتقال حرارت، شرایط طرح های داخل و خارج، فضاهای گرم یا سرد نشده، انتقال حرارت از جداره ها، کف ساختمان و دیواره های زیر زمین و محاسبه هوای ورودی و نفوذی)

   2-2. گرمایش

2-2-1. دستگاه های گرم کننده و آب گرم کن

2-2-2. حرارت مرکزی

   2-2-2-1.انواع سیستم های حرارت مرکزی(حرارت مرکزی با آب گرم، هوای گرم، آب داغ و بخار)

   2-2-2-2. محاسبات و انتخاب تجهیزات (محاسبات بار، طرح و چیدمان اجزاء موتورخانه، دیگ فولادی، دیگ چدنی، محاسبه و انتخاب مشعل، ساختمان مشعل، حجم منبع سوخت، منبع انبساط باز و بسته، محاسبه حجم منبع انبساط، دی اریتور، پیش گرم کن، مخزن کندانس، سختی گیر، پمپ کندانس، شیر ها و تله بخار ، انتخاب مبدل حرارتی، رادیاتور ، فن کویل، کنوکتور، یونیت هیتر، کنترل دما در گرمایش )

2-2-3. تامین هوای احتراق (تامین هوا از داخل ساختمان ، تامین هوا از خارج ساختمان و یا هر دو همزمان، تامین هوای مکانیکی، دهانه ها و کانال های ورود هوا)

2-2-4.لوله کشی( طرح شبکه لوله کشی، سیستم های لوله کشی آب باز، بسته، تک گذر و گردشی و ترتیبات برگشت آب، برگشت مستقیم و معکوس، سیستم یک لوله ای،  افت فشار در سیستم، نمودارها، محاسبات سیستم لوله کشی، انتخاب پمپ سیرکولاتور، نکاتی در مورد محاسبه و انتخاب پمپ،  انتخاب مصالح و جزئیات اجرا)

2-2-5. دودکش(دودکش با مکش طبیعی، دودکش با مکش یا رانش مکانیکی، دودکش مشترک برای چند دستگاه،دودکش قائم فلزی و مصالح بنایی، لوله رابط )

2-2-6.ذخیره و انتقال سوخت(محاسبه حجم منبع سوخت، لوله انتقال سوخت، نکات اجرایی)

   2-3.تهویه مطبوع

2-3-1.انواع سیستم های تهویه مطبوع( تمام آب، تمام  هوای، آبی و هوایی، پمپ حرارتی)

2-3-2.محاسبات و انتخاب تجهیزات و کاربرد سیستم های تهویه مطبوع، دهانه های ورود و تخلیه هوا، روش های تعویض هوا، اجزاء سیستم های تهویه مطبوع، دستگاه هواساز

2-3-3.تعویض هوا(تهویه) و هود های آشپزخانه

2-3-4. کانال کشی(طراحی سیستم کانال هوا، نسبت ظرافت،جریان هوا در کانال، طرح کانال برگشت، دریچه هوا، دمپر آتش )

   2-4. تبرید

2-4-1. انواع سیستم های تبرید(تراکمی، جذبی و خنک سازی تبخیری)

2-4-2. محاسبات و انتخاب تجهیزات(محاسبات بار برودتی، مبردها، سیکل برودت، اجزاء و تجهیزات سیکل، کندانسور، اواپراتور، کمپرسور، شیر انبساط، ریسیور، روفن گیر، درایر، شیر سرویس، ژنراتور، ابزربر، برج خنک کننده،)

2-4-3. الزامات

3.مبحث 15 (آسانسور و پله برقی)

   3-1. حدود مقررات

   3-2. آسانسور

3-2-1. کلیات و جا نمایی

3-2-2. انتخاب آسانسور

   3-3. پله برقی

   3-4. پیاده رو متحرک

4. مبحث 16 (تاسیسات بهداشتی)

   4-1. حدود مقررات

   4-2. وسایل بهداشتی

   4-3. آب آشامیدنی

4-3-1. طرح و محاسبه سیستم لوله کشی

4-3-2. الزامات اجرا

   4-4- فاضلاب و هواکش

4-4-1. طرح و محاسبه سیستم لوله کشی فاضلاب و هواکش

4-4-2. الزامات اجرا

   4-5. آب باران

4-5-1. طرح و محاسبه سیستم لوله کشی فاضلاب و هواکش

4-5-2. الزامات اجرا

   4-6. بست و تکیه گاه

5. مبحث 17  (گاز رسانی)

   5-1. حدود مقررات

   5-2. گروه بندی ساختمان ها

   5-3. مقررات ویژه گاز رسانی به ساختمان های عمومی و خاص

   5-4.طرح و محاسبات

   5-5. الزامات اجرا

   5-6. آزمایش  و تزریق گاز

   5-7. نصب و راه اندازی وسایل گاز سوز

   5-8. دودکش و تامین هوای احتراق

6. مبحث 19  (صرفه جویی در مصرف انرژی)

   6-1. مقدمه

6-1-1. حدود مقررات

6-1-2. انتقال حرارت در ساختمان

   6-2. مقررات کلی طرح و اجرا

   6-3. پوسته خارجی ساختمان

6-3-1. روش کارکردی

6-3-2. روش تجویزی

   6-4. تاسیسات مکانیکی و روشنایی

سمینار تشریح نکات ضروری برای موفقیت در آزمون نظام مهندسی 98(رایگان)

عناوین کلی کلاس: 

 • تحلیل و دسته بندی سوالات و منابع آزمون نظام مهندسی 
 • تکنیک های موفقیت در آزمون نظام مهندسی 98
 • نکات ضروری-اختصاصی تاسیسات مکانیکی
 • تکنیک گوگل و استفاده صحیح از کلید واژگان 
 • اشتباهات متداول(خود کشی شغلی-شخصیتی)

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، کلاس رایگان نکات ضروری برای موفقیت در آزمون نظام مهندسی در حال حاضر در دفتر مرکزی  خانه مهندسان برگزار می گردد. 

** مهندسین عزیز توجه داشته باشند که ظرفیت کلاس محدود می باشد لذا ثبت نام بر اساس اولویت صورت خواهد پذیرفت. 

 مدرس: مهندس محمد صادق صالحی

 

 مهندس محمد صادق صالحی مولف کتاب های

 • نکات برتر در مباحث نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان ( منبع مرتبط به این صفحه )

 • پاسخ تشریحی مجموعه آزمون های طبقه بندی شده نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان
 • پاسخ تشریحی مجموعه آزمون های کارشناسان رسمی دادگستری تاسیسات ساختمان ( تاسیسات مکانیکی و برقی ساختمان)
 • پاسخ تشریحی آزمون های کارشناسی رسمی قوه قضائیه تاسیسات ساختمان ( تاسیسات مکانیکی و برقی ساختمان )
 • پاسخ تشریحی آزمون های کارشناسان رسمی دادگستری صنایع گاز و گاز رسانی
 • بهینه سازی سیستم های تبرید و سردخانه ها
 • کتاب جامع کارخانجات کارشناسی رسمی

مولف مجموعه جزوات طلایی آمادگی آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ، کارشناس رسمی قوه فضائیه ( ماده 187 برنامه سوم توسعه ) و کارشناسی ماده 27

 • تاسیسات ساختمان
 • برق، ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات 
 • صنایع گاز و گاز رسانی

 

لینک های مفید دیگر:**

مشاوره تخصصی - تماس با خانه مهندسان

 

 

اطلاعیه

 

بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان شرکت در آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان سال‌جاري مي‌رساند، طبق هماهنگي‌هاي بعمل‌آمده با شركت خدمات آموزشي سازمان سنجش آموزش كشور به عنوان مجري برگزاري آزمون‌هاي حرفه‌اي، آزمون‌هاي مذكور در رشته‌های عمران (محاسبات، نظارت و اجرا)، معماری (طراحی، نظارت و اجرا)، تاسیسات مکانیکی (طراحی و نظارت)، تاسیسات برقی (طراحی و نظارت) و نقشه‌برداری در روزهاي پنجشنبه و جمعه مورخ 19 و 20 اسفند‌ماه سال‌جاري توسط آن شركت برگزار خواهد شد. ثبت‌نام آزمون‌هاي مذكور از روز یک‌شنبه مورخ 26/10/95 در سامانه آن شركت و سامانه اين دفتر به آغاز و تا روز یک‌شنبه مورخ 03/11/95 ادامه خواهد داشت. 

 

    با توجه به محدوديت زمان ثبت نام، به تمام داوطلبان محترم توصيه مي‌شود كه به تدريج تا پايان مهلت تعيين شده اقدام نموده و ثبت‌نام خود را به روزهاي پاياني موكول ننمايند.

آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی