منابع آزمون کارشناس رسمی دادگستری صنایع گاز و گاز رسانی

جدول مشخصات فیزیکی پکیج آزمون کارشناسی رسمی دادگستری رشته صنایع گاز و گاز رسانی 

عنوان پکیج تعداد جزوات پکیج وزن پکیج دانلود نمونه جزوه قیمت کل پکیج

صنایع گاز و گازرسانی

8 جلد  960 گرم

نمونه1نمونه2

250,000 تومان

خرید جزوه

 

جزئیات سرفصل های جزوه آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته صنایع گاز و گاز رسانی

بحش اول: نکات مهم انتخاب منابع مناسب برای آزمون:

به واسطه گستره وسیع صنایع گاز و گازرسانی، متخصصین مربوطه از گروه های مختلف مهندسی با انبوهی از مفاهیم و تجربیات و همچنین انواع صنایع وابسته در این صنعت سروکار دارند، اما آنچه برای آمادگی آزمون کارشناسی رسمی دادگستری مورد نیاز می باشد، چیز دیگری است. دید و مطالبات سوالات این نوع آزمون ها، جمع بندی صحیح و جامع طیف وسیع مفاهیم و همچنین ارتباط آنها، نکاتی است که بایستی به دقت مد نظر داشت. از سوی دیگر نباید فراموش کرد که آزمون کارشناسان رسمی دادگستری رقابتی است(حد نصابی نیست) و حداقل 5 سال از زمان فارغ التحصیلی تمام داوطلبان آزمون جاری گذشته است، و قطعا درد مشترک تمام شرکت کنندگان مسئولیت ها و تنش های کاری و خانوادگی است که زمان و توان آزاد آنها را کاملا محدود می سازد، بعلاوه تا کنون هیچ منبع فارسی(به جز نمونه سوالات بدون جواب آزمون های ادوار گذشته) برای آمادگی آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته صنایع گاز و گازرسانی در دسترس نبوده است. لذا احتمالا پاسخ پرسش زیر موثرترین پارامتر در افزایش احتمال موفقیت در آزمون پیش رو خواهد بود.

 چگونه می توان تمام مفاهیم لازم  رابه صورت جامع و بهینه در یک برنامه قابل اجرا، متناسب با زمان و توان آزاد خود پوشش داد؟

 

مواد و سرفصل های جزوه آزمون کارشناسان رسمی دادگستری رشته صنایع گاز و گازرسانی 

شماره جزوه عنوان جزوه
جزوه اول مبانی مهندسی
جزوه دوم  راهنمای طراحی، اجرا، بازرسی و ایمنی لوله کشی ،شبکه ها و خطوط انتقال گاز
جزوه سوم  نشت و نشت یابی
جزوه چهارم  فرآورش گاز
جزوه پنجم  نم زدایی
جزوه ششم صادرات گاز صبیعی
جزوه هفتم  گاز مایع
جزوه هشتم مجموعه سوالات آزمون های ادوار گذشته با پاسخ های کاملا تشریحی
ضمیمه جداول تبدیل آحاد  

 نکته بسیار مهم: علاوه بر جزوه صنایع گاز و گازرسانی مطالعه مبحث هفدهم مقررات ملی نیز ضروری است، در واقع به علت در دسترس بودن این منبع برای همه از تکرار آن در جزوه خود داری شده است. 

نکات ضروری جهت موفقیت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته صنایع گاز و گاز رسانی

1. امتحانات کارشناسان رسمی اغلب به صورت جزوه بسته برگزار می شود. لذا داشتن حضور ذهن در ارتباط با نکات برتر و اعداد کلیدی ضروری می باشد. به بیان دیگر در این آزمون از داوطلبان به عنوان مهندسان با تجربه انتظار می رود تا برخی از اعداد و ارقامی را که در کارهای تخصصی روتین با آن ها سرو کار دارند به خاطر داشته باشند. لذا برای استفاده حداکثر از منبع حاضر به صورتی برنامه ریزی کنید که در هفته های پایانی مانده به آزمون فرصت مرور مجدد و حضور ذهن مناسب را داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است حتی با وجود آشنا بودن و یا تسلط بر سوالات نتوانید به بعضی از آنها پاسخ دهید.

2. سوالات آزمون کارشناسی رسمی داگستری گستره وسیعی از مفاهیم رشته های مختلف دانشگاهی و تجربی را در بر می گیرد ولی غالب سوالات آن بر نکات و مفاهیم مطرح در هر بخش متمرکز است. نباید از نظر دور داشت که در هر آزمونی درصد کوچکی از سوالات گنگ، پیچیده یا پراکنده و غیر قابل پیش بینی هستند لذا تلاش برای پوشش دادن مفاهیم معدود پراکنده می تواند حجم منابع مورد مطالعه را حتی چندین ده برابر کند و این موضوع قطعا کل برنامه ریزی شما را برای مطالعه و آماده شدن برای آزمون، تحت شعاع قرار می دهد. بنابراین فراموش نکنید که با توجه به اهمیت مرور مجدد جزوه در هفته های پایانی و داشتن حضور ذهن در رابطه با مسائل و اعداد خبرگی، منبع مناسب بایستی در حین جامعیت نسبی به خوبی بهینه شده باشد و حجم معقول داشته باشد و داوطلبان نیز باید با در نظر داشتن این واقعیت از تشویش ذهن و تغییر مداوم برنامه ریزی (در برخورد با هر سوال مهجور) پرهیز کنند.

3. توجه داشته باشید تعدادی از سوالات آزمون کارشناسان رسمی تکراری هستند، هر چند این موضوع نمایانگر اهمیت نکاتی است که به دفعات مورد سوال واقع شده اند، اما تجربه نگارنده در طول سالیان متوالی به روشنی نشان می دهد که مطالعه مجموعه سوالات ادوار گذشته به تنهایی (بدون توجه به درک مفاهیم موضوعات مورد سوال) می تواند موجب ایجاد اعتماد به نفس کاذب و در نهایت منجر به عدم موفقیت آنها گردد.

4. بعضی از سوالات با توجه به مطرح شدن تکنولوژی ها و روش های جدید، منسوخ شدن یا تغییر آیین نامه ها و روش های طراحی و اجرا، عملا یا از دور خارج شده اند و یا دارای پاسخ صحیح نیستند. بنابراین اگر برخی از سوالات آزمون های ادوار گذشته غلط به نظر می رسد و یا گزینه صحیح موجود نیست نگران نباشید.

5. در میان سوالات آزمون کارشناسی رسمی دادگستری نیز مانند هر آزمون دیگری سوالات غلط و یا مهجوری(که ممکن است هیچ ارتباط مفهومی با موضوعیت آزمون نداشته باشد) نیز موجود باشند، لذا سرمایه گذاری برای درک و یادگیری آنها می تواند موجب دور شدن از برنام هریزی و در نهایت اتلاف وقت و انرژی شما در یک تلاش بی فرجام باشد. در واقع داشتن مهارت­ هایی در شناسایی و تصمیم گیری در مورد نحوه مواجهه با این گونه سوالات می­ تواند کمک قابل توجهی در بهبود عملکرد داوطلبان داشته باشد.

 

جدول مشخصات فیزیکی پکیج آزمون کارشناسی رسمی دادگستری رشته صنایع گاز و گاز رسانی 

عنوان پکیج

تعداد جزوات پکیج

وزن پکیج

دانلود نمونه جزوه

قیمت کل پکیج

صنایع گاز و گازرسانی

8 جلد

 960 گرم

نمونه1 – نمونه2

250,000 تومان

خرید جزوه

 جزوات طلایی بهترین منابع آزمون کارشناسان رسمی دادگستری رشته صنایع گاز و گازرسانی